O sportcampu

Sportcamp je obvykle týdenní sportovní tábor, kde věk účastníků se pohybuje v převážné většině někde mezi 18-30 lety. Věkem pak tato akce není přímo omezena, ale spíše schopností se adaptovat do tohoto věkového kolektivu a to jak ve volném čase, tak na hřišti. Celý týden je proložený sporty, kde na konci ten nejlepší tým získá čest zapsat své jméno na putovní pohár sportcampu.

S menšími obměnami převážně soutěžíme ve fotbale a volejbale. K tomu lze připočíst různé kolektivní sporty, které se do soutěže o pohár nepočítají a taky menší turnaje jednotlivců, nebo dvojic v individuálnějších sportech. Výsledkem jsou bolavé svaly, únava, ale hlavně spousta zábavy. Ve sportech nejsme profíci, ale spíše nadšenci. Proto se v týmu neztratí ani ti, co se tyto sporty teprve učí, nebo nejsou až tak sportovně založení. 

Jak šel čas

2004

Partutovice

Začáteky sportcampu se datují do roku 2004, kdy jsme ještě o spoustu let mladší hledali, jaká akce by nám vyhovovala, bavila nás a mohli jsme na ni pozvat i naše kamarády. Jistě možností se nabízelo hned několik a už jsme měli za sebou i nějaký ten english camp a jiné aktivity. Ale nakonec nejbližší z toho všeho nám byl sport. Tento rok jsme zkusili rozjet sportcamp tehdy ještě na stanovém táboře v Partutovicích. Po předchozích zraněních některých organizátorů a pole pro nás neprozkoumaného a věku nezkušeného se akce podobala spíše hrám bez hranic. Ale to na prima akci nic neubíralo...

2005

Návsí u Jablůnkova

Tento rok již se povedl zorganizovat první oficiální sportcamp a od tohoto roku se začíná oficiálně psát historie sportcampu. Tentokrát jsme mohli být v Návsí u Jablůnkova, kde jsme vydrželi i další rok. Jistě si starší z nás dobře pamatují každé ráno bijící zvon kostela, který byl pár desítek metrů od sportovců toužících po delším spánku. Po letech nám příjde trochu úsměvné, v jakých podmínkách jsme sportovali a i naše sportovní kvality. 

2006

Návsí u Jablůnkova

2007

Kaménka

Vyměnili jsme chalupu v Návsí za větší a hlavně klidnější v Kaménce. Fotbálkové hřiště sice nebylo hned vedle chalupy, ale už bylo trochu větší, nebylo tolik z kopce, branky byly větší než po pás a zakopnutý míč nebránil rozzuřená pes lačnící po krvi. Ale i tak jsme museli snést hru z kopce, kanál uprostřed hřiště a podobné pasti. Koupili jsme alespoň nové sítě do branek.

2008

Kaménka

2009

Kaménka

2010

Kaménka

2011

Pustá rybná

2012

Pustá rybná

2013

Kateřinice

Kateřinice se nám stali na dlouhou dobu osudem. I zde jsme mohli stále zdokonalovat své dovednosti a vybavu. Ale zde jsme už nebyli omezeni kvalitou hřišť (ač první roky volejbal ještě na antukovém hřišti) a i proto jsme zde zůstali tak dlouho. 

2014

Kateřinice

2015

Kateřinice

2016

Kateřinice

2017

Kateřinice

2018

Kateřinice

2019

Kateřinice

2020

Kateřinice